Kullanım Şartları


www.rinoskop.com internet sitesi, sağlık sektöründe beşeri tıbbi ürünlerin tanıtımını düzenleyen Beşerî Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmeliğine uygun olarak bilimsel tanıtım amaçlı bilgilendirmenin Sadece Sağlık Mesleği Çalışanlarına (Bundan sonra “site ziyaretçisi” olarak anılacaktır.) yapılmasını öngörmektedir.

Bu internet sitesine erişim sağlayarak ya da bu internet sitesindeki bilgileri kullanarak, bu şart ve koşulları (“Kullanım Şartları”)kabul etmiş oluyorsunuz.

Site ziyaretçisi, kendilerinin Sağlık Mesleği Çalışanı olduklarını ve taraflarınca www.rinoskop.com internet sitesi aracılığı ile paylaşılan tüm iletişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğunu teyit eder.

www.rinoskop.com internet sitesi ile paylaştığınız tüm bilgilerin şahsınıza ait olduğunu, telefon, e-posta adresi gibi iletişim bilgilerinin şahsınıza özel olduğunu, sadece şahsınız tarafından erişildiğini ve kullanıldığını onaylıyorsunuz.

Site Sahibi herhangi bir zamanda önceden bildirimde bulunmaksızın bu şart ve koşullar ve/veya bu internet sitesinde atıfta bulunulan ürünler ve hizmetler üzerinde değişiklik yapabilir, iyileştirebilir ve/veya bunları değiştirebilir. Bu değişiklikler Sitede yayınlandığı andan itibaren geçerlilik kazanmış sayılır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz, üzerinde değişiklik yapılan Kullanım Şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Lütfen Siteye erişmeden ve Siteyi kullanmadan önce Kullanım Şartlarını dikkatle okuyun. Siteye erişerek ya da Siteyi kullanarak, aşağıda belirtilen Kullanım Şartlarını okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan edersiniz ve bu işlemler Kullanım Şartlarını imzalayarak onaylamanız yerine geçer. Kullanım Şartlarına tabi olmak istemiyorsanız Siteye erişmeyiniz.

İçerik

www.rinoskop.com içerisinde çeşitli hastalıklar ve tedavi yolları hakkında bilgi ve içerikler yer almaktadır.

Bu web sitesi ve içeriğine erişiminiz ve kullanımınızın tamamen kendi sorumluluğunuz olduğunu kabul edersiniz. Site Sahibi bu web sitesinin içeriğini istediği zaman ve şekilde değiştirme veya silme hakkını saklı tutar. Site Sahibi bu web sitesinde doğru ve güncellenmiş bilgiler sunmak için makul çabayı harcar, fakat doğruluğu, geçerliliği veya eksiksizliği için herhangi bir garanti vermez. Site Sahibi, açık ya da kapalı olarak herhangi bir garanti vermez. Site Sahibi ve bu sitenin yaratılması, üretilmesi veya sunumuyla ilgilenen hiçbir kurum veya kişi, bu siteye erişimden, sitenin kullanılmasından ya da kullanılamamasının veya içerikte yer alan hatalar veya ihmaller yüzünden meydana gelebilecek, doğrudan, tesadüfen, dolaylı veya cezai zararlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarardan sorumlu değildir. Bu sorumluluk sınırlamasına bilgisayar donanımınıza gelebilecek zararlar veya bulaşabilecek virüsler de dahildir. Site Sahibi ayrıca bu web sitesine erişimi geçici olarak durdurabilir veya siteyi tamamen kapatabilir veya herhangi bir site ziyaretçisinin erişimini, herhangi bir sebep bildirmek zorunda olmaksızın geçici olarak ya da temelli engelleyebilir.

Site Sahibi, site ziyaretçileri de dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın kendi kontrolü dışında kalan üçüncü tarafların eylemlerinden sorumlu tutulamaz. Bu eylemlerden dolayı meydana gelebilecek herhangi bir yasal işlemden Site Sahibi ve siteyle ilgili yöneticiler hiçbir sorumluluk kabul etmez. Web sitesinde bulunan ve/veya eklenen hiçbir içeriğin doğruluğu, kesinliği ve etkinliği garanti edilemez ve edilmemektedir. Gerek Site Sahibince oluşturulmuş gerekse site ziyaretçileri tarafından eklenmiş hiçbir içerik kesin bir tavsiye niteliğinde değildir ve Site Sahibini bağlamaz. www.rinoskop.com içerisinde çeşitli hastalıklar ve tedavi yolları hakkında bilgi ve içerikler yer almakta; fakat bunlarla kesinlikle teşhis ve tedavi yönlendirmesi yapılmamaktadır, hiçbir bilgi ve içerik bu şekilde algılanmamalıdır. Varsa site ziyaretçileri tarafından aktarılan bilgiler ve/veya internet sitesi içinde yer alan her türlü video, makale, cevap, uzman görüşü..v.b içerikler ilgili kişilerin kişisel kanı, deneyim ve görüşlerinden ibaret olup, bu konuda internet sitesi yönetiminin hiçbir şekilde hukuki ve bağlayıcı sorumluluğu bulunmamaktadır.

Site Sahibi, site ziyaretçileri de dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın kendi kontrolü dışında kalan üçüncü tarafların eylemlerinden sorumlu tutulamaz. Bu eylemlerden dolayı meydana gelebilecek herhangi bir yasal işlemden Site Sahibi hiçbir sorumluluk kabul etmez. Internet sitesinde bulunan ve/veya eklenen hiçbir içeriğin doğruluğu, kesinliği ve etkinliği garanti edilemez ve edilmemektedir. Gerek Site Sahibi tarafından oluşturulmuş gerekse site ziyaretçileri tarafından eklenmiş hiçbir içerik kesin bir tavsiye niteliğinde değildir ve Site Sahibini bağlamaz.

Site Sahibi, bu internet sitesinin ziyaretçileri tarafından eklenen herhangi bir içeriği veya yorumu, hakaret içermesi, uygunsuz bulması veya benzeri sebepler ile yayından kaldırma hakkını saklı tutar.

Bilgi Gizliliği

Site Sahibi, kullanıcılarının gizliliğine saygı gösterir ve Sitede bildirilen kişisel bilgilerle ilgili olarak kullanıcıların haklarıyla sorumluluklarını açıklayan Gizlilik Politikasını belirlemiştir. Gizlilik politikası için lütfen burayı tıklayınız.»

Sitenin Kullanımı

Bu internet sitesindeki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu internet sitesi içerisindeki bilgilere erişmeniz ve kullanmanız Kullanım Şartları’na tabidir. Bu siteye erişerek ve bu siteyi kullanarak Kullanım Şartları’nı koşulsuz olarak kabul etmiş olursunuz. Bu internet sitesine erişirken ve onu kullanırken her zaman yasalara uygun hareket edeceğinizi, internet sitesine zarar veren, ona erişimi engelleyen, çalışmasını kesintiye uğratan veya bozan veya diğer kullanıcıların siteyi kullanmalarını ve ondan faydalanmalarını engelleyen herhangi bir şey yapmamayı taahhüt ettiğinizi, bu taahhüdünüzün ihlali sebebi ile Site Sahibi’nin sorumlu tutulamayacağını, tutulması durumunda ihlalde bulunana tamamen rücu hakkı bulunduğunu kabul ediyorsunuz. Site Sahibi ayrıca bu internet sitesine erişimi geçici olarak durdurabilir veya siteyi tamamen kapatabilir veya herhangi bir site ziyaretçisinin erişimini, herhangi bir sebep bildirmek zorunda olmaksızın geçici olarak ya da temelli engelleyebilir.

Ayrıca paylaştığınız tüm bilgilerin Site Sahibi tarafından yapılacak aktivitelere temel teşkil edebileceğine, istatistiksel ve/veya bilimsel amaçlı olarak kullanabileceğine, bu amaçla kaydedilmesine, paylaştığınız iletişim bilgileri üzerinden her şekilde tarafınız ile iletişim kurulmasına, sayılanlarla sınırlı olmaksızın tarafınıza telefon edilmesine, sms (kısa mesaj), e-posta yollanmasına ve benzeri dijital kanallar kullanılarak bilimsel veri ve bilgi aktarılmasına, bu iletişim bilgileriniz üzerinden tarafınıza iletilen şifre ve benzeriyle giriş yapacağınızı faaliyetlerin iyileştirilmesi ve geri dönüş gibi amaçlarla kaydedilmesine ve işlenmesine; bu bilgilerin gerekli gizlilik taahhütleri alınması koşulu ile paylaşılabileceği işinin uzmanı 3. Kişi hizmet sağlayıcılar dışında ilgisi olamayan 3. kişilerle paylaşılmaması, usulüne uygun biçimde arşivlenmesi ve aksi yöndeki iradenizi yazılı olarak Site Sahibine iletmeniz durumunda bu yetkilerin tümünün derhal kalkacak ve kaydedilen tüm bilgilerin derhal imha edilecek olması koşuluyla izniniz olduğunu beyan ve taahhüt ediyorsunuz.

Yukarıda yer alan beyanınıza istinaden üyeliğiniz geçici olarak aktifleştirilmiştir. Türkiye’de yaşayan sağlık profesyoneli olduğunuz doğrulandıktan sonra üyeliğiniz kalıcı olarak aktifleştirilecektir. Doğrulanma işlemi gerçekleşmediği taktirde üyeliğiniz kalıcı olarak iptal edilecektir.

Fikri Mülkiyet Hakları

Bu internet sitesinde ve içeriğinde bulunan tüm video, görsel, makale.. v.b tüm içerikler, telif hakları, patentler, veritabanı hakları, ticari markalar, tasarımlar, know-how ve gizli bilgi (tescilli veya değil) ve tüm diğer fikri mülkiyet hakları Site Sahibine aittir veya Site Sahibinin kullanım hakkı bulunmaktadır. Bu internet sitesinin içeriği, tüm telif hakkı veya mülkiyet ile ilgili uyarılar korunacak şekilde ticari olmayan bireysel kullanım haricinde kopyalanamaz ve oradan tekrar kopyalanamaz, taklit edilemez veya başka bir şekilde dağıtılamaz. Yukarıda açıkça belirtilenlerin dışında Site Sahibinin açık yazılı izni olmadan, bu internet sitesinde yer alan bilgi, metin veya belgeleri veya internet sitesinin herhangi bir bölümünü elektronik ortamda veya basılı olarak çoğaltamaz, gösteremez, yükleyemez, dağıtamaz, değiştiremez, taklit edemez veya aktaramazsınız veya bunlardan türetilmiş işler yapamazsınız. Ayrıca Site Sahibi ismi ve logosu ve www.rinoskop.com logosu Site Sahibine ait markalardır ve Site Sahibinin yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu markaların veya diğer malzemelerin, burada izin verilenin dışında, kullanımı veya kötüye kullanımı, açık olarak yasaklanmıştır ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’ye ve/veya diğer Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olabilir. Site Sahibi’nin fikri ve sınai haklarını, tüm yasal olanakları sonuna kadar kullanarak, aktif ve girişken bir şekilde koruduğunu unutmayınız.

Erişim Sınırlamaları

www.rinoskop.com internet sitesi sisteminin Internet sayfalarını veya içeriği taramak, izlemek, “veri madenciliği” yapmak ya da kopyalamak için robot, örümcek ve diğer otomatik ya da manuel işlem veya aygıtları kullanmayacağınızı kabul edersiniz. Bir başka site kullanıcısına hangi nedenle olursa olsun spam (istenmeyen e-posta) gönderemezsiniz. Sitenin düzgün çalışmasına müdahale etmek ya da müdahale girişiminde bulunmak üzere hiçbir aygıt, yazılım ya da yöntem kullanmamayı, internet sitesinin altyapısına aşırı ağır yüklemeler getirecek bir işlem yapmamayı kabul edersiniz. Site Sahibinin yazılı izni olmadan internet sitesinde yer alan herhangi bir ticari markası, logoyu, ticari ismi ya da aralarında resimlerin, çerçevelerin, içeriğin veya internet sitesinde yer alan sayfaların sayfa düzeni/tasarımları dahil, diğer Site Sahibinin mülkiyetindeki materyalleri içine alacak çerçevelendirme teknikleri kullanamazsınız.

Tıbbi Bilgi ve Bilgilerin Güncelliği

Bu internet sitesi çeşitli tıbbi durumlar ve bunların tedavileri ile ilgili genel bilgi içerebilir. Bu bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı sağlanmaktadır. Site Sahibinin hiçbir şekilde bu internet sitesinde verilen bilgilerin tek başına bir sağlık durumunu veya bir sağlık sorununu teşhis etmek için kullanmasını tavsiye etmez ve/veya bundan sorumlu tutulamaz.

Site Sahibi, en son gözden geçirme tarihi itibariyle doğru ve güncel bilgileri sunmak için makul sınırlar içinde çaba göstermesine karşın, Site Sahibi bilgilerin doğruluğu ya da tamamlığı konusunda herhangi bir garanti vermemekte ya da bir taahhüt ve beyanda bulunmamaktadır.

Gizli Olmayan Bilgi

Gizlilik Şartlarımız hükümleri altında, İnternet üzerinden, e-posta ile veya internet sitesi üzerinde ya da başka herhangi bir şekilde Site Sahibi’ne gönderdiğiniz, soru, yorum ve öneri gibi tüm mesaj ve diğer malzemeler gizli olmayan bilgi olarak addedilir ve Site Sahibi’nin bununla ilgili hiçbir yükümlülüğü yoktur. Site Sahibi bu mesaj ve malzemeler içerisinde bulunan her türlü fikir, kavram, know-how veya teknikleri, ürün geliştirme, üretim ve pazarlaması da dahil olmak üzere her türlü amaç için kullanma hakkına sahiptir. Site Sahibi’ne ya da internet sitesi yöneticilerine gönderilen yazı veya e-postaların içeriğinden dolayı meydana gelebilecek herhangi bir yasal işlemden Site Sahibi hiçbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca bu internet sitesine üye olarak kaydolmanız veya ziyaretiniz esnasında paylaştığınız her türlü iletişim bilgisi vasıtası ile Site Sahibinin ve/veya yetkilendireceği site yöneticisinin sizinle irtibata geçmesini onaylamış oluyorsunuz.

Üçüncü Şahıs Web siteleri ve Bağlantılar

Bu internet sitesi, üzerinde kontrolümüz olmayan üçüncü şahıslara ait sitelere bağlantılar ya da referanslar içerebilir. Bu tür bağlantılar sadece erişim kolaylığı için sağlanmıştır. Benzer şekilde, bu internet sitesine Site Sahibi’nin kontrolü altında olmayan üçüncü şahıs sitelerinde bulunan bağlantılardan erişilebilir. Site Sahibi bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğu, geçerliliği veya eksiksizliği veya Türk mevzuatına uygunluğu ile ilgili herhangi bir garanti vermez veya bunu ifade etmez ve bu içerik veya bilgilerden doğabilecek zararlar veya yaralanmalar için hiçbir sorumluluk kabul etmez. Herhangi bir üçüncü şahıs bağlantısının bulunması, Site Sahibi’nin onayını veya tavsiyesini belirtmez.

Yükümlülükler

Site Sahibi, internet sitesinin ya da bu internet sitesini yapan sunucuların virüslerden ya da diğer zararlı öğelerden arî olduğunu garanti etmemektedir. Yukarıdaki hususlarla sınırlı olmadan Sitedeki tüm içerik, ister açıkça ister dolaylı belirtilmiş olsun; tatmin edici düzeyde bir kaliteye sahip olma, belirli bir amaca uygun olma ya da herhangi bir ihlal güvencesi dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, hiçbir garanti veya taahhüt vermeden “OLDUĞU GİBİ” sunulmaktadır.

Tazminat

Site Sahibi, sizin Kullanım Şartlarını ihmal etmenizden veya sizin ya da diğer kişilerin hesabınızı kullanarak siteye erişiminden kaynaklanan ya da hesabınızla ilgili her türlü etkinliğe bağlı olarak (ihmalden ya da yanlış uygulamalardan kaynaklanan zararlar dâhil) ortaya çıkan tüm kayıpları, harcamaları, zararları ve maliyetleri (avukatlık ücretleri dâhil) tazmin etmeyi ve sağlamayı kabul edersiniz.

İçeriğin Denetlenmesi

Site Sahibi www.rinoskop.com internet sitesindeki materyalleri istediği zaman değiştirme veya silme hakkını saklı tutar.

Çeşitli Hükümler

Kullanım Şartları Site Sahibinin yazılı izni olmadan değiştirilemez ve düzenlemez. Site Sahibi, Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikasında sizi uyarmadan istediği zaman değişiklik yapabilir. Yapılan değişiklikler veya düzenlemelerden sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde, Kullanım Şartlarını yeni haliyle onayladığınız ve kabul ettiğiniz anlamına geldiği için, değişiklik ve düzenleme yapılıp yapılmadığını görmek üzere Kullanım Şartlarını düzenli olarak incelemelisiniz. Kullanım Şartlarında belirtilen maddeler ve hükümlerin yürürlükteki veya yürürlüğe girecek olan yasalara göre yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenirse; yasadışı, geçersiz veya hükümsüz olduğu belirlenen maddeler ve hükümlerin geri kalan maddeler ya da hükümlerin geçerliliğini etkilemeden, bunlardan ayrı olarak değerlendirileceğini kabul edersiniz.

Tabi Olduğu Hukuk ve Yargı Yeri

Mümkün olduğu takdirde, Site Sahibi ortaya çıkabilecek tüm ihtilafları iyi niyetle ve müzakereler yoluyla halletmek için en iyi çabayı sarf edecektir. Bununla birlikte ortaya çıkan ihtilafın müzakereler yolu ile çözümünün mümkün olmadığı hallerde bu internet sitesinden tüm anlaşmazlıklar, Türkiye hukukuna tabidir, Türkiye hukuku uyarınca yorumlanacak ve yürütülecek, yargı yetkisine boyun eğmiş olduğunuz yetkili Türk mahkemelerine götürülecek ve bunlar tarafından çözüme kavuşturulacaktır.

Site Sahibi

Chiesi İlaç Ticaret A.Ş. Büyükdere Cad. No: 126 Özsezen İş Merkezi C Blok Kat:3 Esentepe – Şişli 34394 İstanbul / Türkiye Tel: 0212 370 91 00 – Faks: 0212 370 91 27